Namn Klubb klass peg sektion vikt plac peg sektion vikt plac tot poäng tot vikt
plac Begränsad

peg sektion vikt plac peg peg vikt plac tot poäng tot vikt
1 Tomas Andersson SFK Gästrikarna B 12 Beg A6 7570 1 20 Beg B5 6370 1 2 13940
2 Kent Lundberg SFK Gästrikarna B 10 Beg A4 6310 2 14 Beg A8 7040 1 3 13350
3 Rolf Wahlberg Jakobsbergs SFK B 19 Beg B4 3890 1,5 18 Beg B3 5500 2 3,5 9390
4 Nils Lovén Nora Gyttorps FK B 18 Beg B3 3260 4 11 Beg A5 5430 2 6 8690
5 HÅKAN NYBORG ALINGSÅS SFF B 11 Beg A5 3040 4 23 Beg B8 4750 3 7 7790
6 Nicklas Gustavsson Nora Gyttorps FK B 16 Beg B1 3890 1,5 21 Beg B6 2440 6 7,5 6330
7 Stig Rahn Jakobsbergs SFK B 7 Beg A1 3420 3 9 Beg A3 2150 6 9 5570
8 Folke Åström Eskilstuna SFK B 14 Beg A8 2780 5 19 Beg B4 3750 4 9 6530
9 Evert Hellkvist Eskilstuna SFK B 24 Beg B9 3160 5 10 Beg A4 2450 4 9 5610
10 Percy Bristam Trosa AFK B 8 Beg A2 2250 8 7 Beg A1 4180 3 11 6430
11 Stefan Eriksson Trosa AFK B 21 Beg B6 3590 3 16 Beg B1 250 9 12 3840
12 Muisto Kurvinen Gnesta SFK B 22 Beg B7 2660 7 24 Beg B9 3750 5 12 6410
13 Lindis Hellkvist Eskilstuna SFK B 20 Beg B5 3030 6 15 Beg A9 1920 7 13 4950
14 HANS BALSBO ALINGSÅS SFF B 9 Beg A3 2540 6 17 Beg B2 2140 7 13 4680
15 Ulla Lewau FK Mittmetarna B 13 Beg A7 1520 9 8 Beg A2 2320 5 14 3840
16 Leena Wahlberg Jakobsbergs SFK B 15 Beg A9 2290 7 22 Beg B7 1700 8 15 3990
17 Eino Holappa Gnesta SFK B 17 Beg B2 1560 8 13 Beg A7 1190 8 16 2750
18 Suomo Saariniemi Gnesta SFK B 23 Beg B8 1300 9 12 Beg A6 1000 9 18 2300














plac Yngre Junior

peg sektion vikt plac peg sektion vikt plac tot poäng tot vikt
1 Ola Carlström Malmö Sportmetare YJ 2 YJ2 4810 1 1 YJ1 6840 1 2 11650
2 Joakim Wahlberg Jakobsbergs SFK YJ 1 YJ1 2670 2 3 YJ3 3580 2 4 6250
3 Oskar Wahlberg Jakobsbergs SFK YJ 3 YJ3 860 3 2 YJ2 2440 3 6 3300



YJ







0 0














plac Äldre Junior

peg sektion vikt plac peg sektion vikt plac tot poäng tot vikt
1 Joel Jäderholm SFK Gästrikarna ÄJ 4 ÄJ1 4300 1 5 ÄJ2 3630 2 3 7930
3 Robert Folkstrand Malmö Sportmetare ÄJ 5 ÄJ2 2490 3 6 Äk3 11930 1 4 14420
2 ROBIN NYBORG ALINGSÅS SFF ÄJ 6 ÄJ3 2570 2 4 ÄJ1 3610 3 5 6180



ÄJ







0 0



ÄJ







0 0



ÄJ







0 0














plac Obegränsad / Elit

peg sektion vikt plac peg sektion vikt plac tot poäng tot vikt
1 Tommy Lindblom VBMK Elit 29 A5 4880 1 74 E6 20640 1 2 25520
2 Roger Järling Constellation Colmic/Geers Elit 89 F10 5650 2 30 A6 24520 1 3 30170
3 Jimmy Johansson VBMK Elit 54 C8 4100 2 65 D8 19540 1 3 23640
4 Karl-Olov  Wikström    Smedjebacken Elit 87 F8 7290 1 48 C2 9200 2 3 16490
5 Carl-Johan Rosslin FK Balans Elit 30 A6 4580 3 47 C1 10420 1 4 15000
6 Jörgen  Storm          FK Match Elit 46 B11 6000 1 67 D10 8360 3 4 14360
7 Lars Lind Höglandsfiskarna Elit 66 D9 4000 4 81 F3 13340 1 5 17340
8 Charles Fasth Lidköpings SFK Elit 67 D10 6060 1 32 A8 9880 5 6 15940
9 Johan Alstrin SK Glimma Elit 75 E7 5160 1 60 D3 5780 5 6 10940
10 Mårten Johansson FK Balans Elit 42 B7 3600 4 61 D4 18620 2 6 22220
11 Jonas Stridh FK Topp Elit 60 D3 4140 2 50 C4 9030 4 6 13170
12 Kent Adell VBMK Elit 44 B9 5520 2 58 D1 7410 4 6 12930
13 Patrik Carlsson Malmö Sportmetare Elit 57 C11 2900 5 27 A3 14820 2 7 17720
14 Milojko Divkovic SFK Firren Elit 77 E9 4940 2 52 C6 7020 5 7 11960
15 Jonas  Gustavsson      Borlänge Elit 53 C7 3080 4 71 E3 7660 3 7 10740
16 Marcus  Enström        Älvkroken Elit 70 E2 3480 4 43 B8 6780 3 7 10260
17 Tom Östlund Constellation Colmic/Geers Elit 40 B5 3260 7 44 B9 7980 1 8 11240
18 Patrik Dahlström FK MM Elit 43 B8 3560 5 82 F4 12240 3 8 15800
19 Erkki Lyly Fagersta AFK Elit 28 A4 4300 4 76 E8 7160 4 8 11460
20 Pierre Welander ATLETFISKARNA Elit 86 F7 4790 4 38 B3 5520 4 8 10310
21 Roijne Oredsson SK Glimma Elit 36 B1 3280 6 54 C8 9100 3 9 12380
22 Stefan Holst FK JOKERS Elit 27 A3 4600 2 51 C5 5250 7 9 9850
23 Jan-olof Johansson Eksjö FK Elit 49 C3 3200 3 45 B10 4340 6 9 7540
24 Kurt-Arne Larsson Nora Gyttorps FK Elit 83 F4 4060 7 31 A7 14060 3 10 18120
25 Kenneth Johansson Constellation Colmic/Geers Elit 91 F12 3410 8 73 E5 12900 2 10 16310
26 Mats Aronsson Eksjö FK Elit 84 F5 4220 6 25 A1 11720 4 10 15940
27 Peter  Lindh           FK Match Elit 51 C5 6480 1 35 A11 4440 9 10 10920
28 Mathias Andrèn FK MM Elit 64 D7 4060 3 42 B7 4040 7 10 8100
29 Patrik Ceder Tärnan Tidaholm SFK Elit 74 E6 1200 9 83 F5 12640 2 11 13840
30 Robert Jönsson FK Balans Elit 34 A10 1980 9 46 B11 7660 2 11 9640
31 Tommy Hjärtström Borlänge SFK Elit 65 D8 3180 5 68 D11 5400 6 11 8580
32 Mats Johansson Team Z Elit 59 D2 3000 7,5 88 F10 7680 4 11,5 10680
33 Niklas Olmyr Team Z Elit 69 E1 2400 6 55 C9 6770 6 12 9170
34 Bo  Enström            Älvkroken Elit 80 F1 4880 3 37 B2 2960 9 12 7840
35 Krister  Bergman       Smedjebacken Elit 31 A7 4000 5 33 A9 7820 8 13 11820
36 Hasse Örtenholm Trosa AFK Elit 48 C2 2480 6 34 A10 8200 7 13 10680
37 Mikael  Åslund         Skinnkroken Elit 35 A11 3940 6 86 F8 5520 7 13 9460
38 JOHAN AXELSSON TROSA AFK Elit 88 F9 4260 5 64 D7 4080 8 13 8340
39 Christer Jansson Sturefiskarna Elit 38 B3 3080 8 26 A2 8240 6 14 11320
40 Marcus Claussen Fagersta AFK Elit 68 D11 3160 6 80 F2 4500 8 14 7660
41 Mickael Schreckenbach Eskilstuna SFK Elit 45 B10 4300 3 40 B5 2700 11 14 7000
42 Tommy  Ersbjörs        Älvkroken Elit 47 C1 2260 9 41 B6 4500 5 14 6760
43 Allan Englund Team Z Elit 58 D1 1960 9 79 F1 5760 6 15 7720
44 Jan-Olof Olmyr Team Z Elit 79 E11 2640 5 36 B1 2740 10 15 5380
45 Håkan Svedlund Constellation Colmic/Geers Elit 78 E10 4780 3 999 N/A
12 15 4780
46 Ulf  Hedlund           Smedjebacken Elit 37 B2 1940 11 87 F9 6440 5 16 8380
47 Roger Embretson Karlskoga AFK Elit 50 C4 2360 7 62 D5 4030 9 16 6390
48 Esa Haarala ATLETFISKARNA Elit 73 E5 410 11 78 E10 4960 5 16 5370
49 Mikael Törneklint SK Glimma Elit 61 D4 3000 7,5 49 C3 4090 9 16,5 7090
50 Arne Andersson Eksjö FK Elit 41 B6 1840 10 59 D2 5280 7 17 7120
51 Folke  Andersson       Tunabygden Elit 85 F6 2600 11 69 E1 4120 6 17 6720
52 Tomas Leijon Lidköpings SFK Elit 71 E3 1560 8 84 F6 4120 9 17 5680
53 Jan Persson Tärnan Tidaholm SFK Elit 90 F11 2950 9 75 E7 2520 8 17 5470
54 Daniel Blom Lidköpings SFK Elit 26 A2 3660 7 28 A4 3760 11 18 7420
55 Rolf  Andersson        FK Match Elit 82 F3 2900 10 56 C10 4500 8 18 7400
56 KRISTIAN EKMAN ALINGSÅS SFF Elit 72 E4 1100 10 39 B4 3340 8 18 4440
57 Paolo.Assio Tärnan Tidaholm SFK Elit 62 D5 1360 11 77 E9 2540 7 18 3900
58 Henrik Björkman Nässjö SFK Elit 32 A8 2580 8 53 C7 2880 11 19 5460
59 Andreas Fredriksson Team Z Elit 39 B4 2760 9 85 F7 2580 10 19 5340
60 Emir Nastic FK Mittmetarna Elit 56 C10 2340 8 63 D6 2930 11 19 5270
61 Jonas Jansson MK 820 Elit 76 E8 2310 7 999 N/A
12 19 2310
62 Stefan Swee SFK Gästrikarna Elit 63 D6 1620 10 29 A5 4080 10 20 5700
63 Peter Lindholm
Elit 55 C9 1760 10 66 D9 3140 10 20 4900
64 Jens Jungevik FK Topp Elit 25 A1 1660 10 72 E4 1640 10 20 3300
65 Johan Tikkanen Constellation Colmic/Geers Elit 52 C6 1320 11 57 C11 3460 10 21 4780
66 Johan Landin Eksjö FK Elit 81 F2 1500 12 70 E2 2140 9 21 3640
67 YUKITOSHI KATO FK JOKERS Elit 33 A9 1620 11 999 N/A
12 23 1620